Nature Queen Hydrolat z Róży Damasceńskiej – test i recenzja

Stosowanie toniku lub hydrolatu w codziennej pielęgnacji jest niezwykle ważne i jeżeli dotychczas pomijałaś jego aplikowanie, to jest to poważny błąd. Zadaniem toniku i hydrolatu jest wyrównanie pH skóry i przygotowanie jej do dalszej pielęgnacji, poprzez głębsze oczyszczenie cery z pozostałości makijażu oraz zmiękczenie jej. W ostatnim czasie testowi poddałam Hydrolat z Róży Damascańskiej firmy Nature Queen – jak wypadł ten produkt?

 

Aktualną cenę produktu możesz sprawdzić tutaj: https://www.ceneo.pl/70014557

 

Nature Queen Hydrolat z Róży Damascańskiej – opis produktu

Firma Nature Queen oferuje naturalne i ekologiczne kosmetyki pielęgnacyjne, w których składzie nie znajdziemy żadnych szkodliwych substancji, czy parabenów. Tak jest również w przypadku Hydrolatu z Róży Damascańskiej – jedyny składnik aktywny, jaki został w nim zawarty to właśnie woda z kwiatów róży damascańskiej. Znajdziemy w nim również olejki eteryczne, które odpowiedzialne są za zapach produktu, jednak ich stężenie jest niewielkie i nie powinno podrażniać cery. 

Nic nie stoi na przeszkodzie, by hydrolatu różanego używać do wszystkich rodzajów cer, jednak szczególnie dobre działanie przyniesie on cerze suchej, dojrzałej, naczynkowej ,wiotkiej, podrażnionej, tłustej, a także trądzikowej. Można go stosować również w przypadku występowania trądziku różowatego. 

Hydrolat działa na cerę regenerująco, przeciwzmarszczkowo oraz oczyszczająco. Dzięki jego systematycznemu stosowaniu skóra twarzy staje się gładka, odżywiona, a jej naczynia krwionośne się wzmacniają. 

Warto wspomnieć nie tylko o zawartości produktu, ale też jego opakowaniu. Hydrolat został zamknięty w minimalistycznej butelce z delikatnym, kwiatowym motywem, który z pewnością zachwyci wiele kobiet. Ponadto ma on formę sprayu, która pozwoli na szybkie, wygodne, a przede wszystkim higieniczne nałożenie produktu na twarz. 

Recenzja hydrolatu z róży demascańskiej Nautre Queen 

Hydrolat z Róży Demascańskiej Nature Queen to stosunkowo tani produkt, którego działanie jest naprawdę zadowalające. Jego cena waha się od 17 do 27 złotych, a pierwsze efekty widoczne są już po zaledwie kilku użyciach.

Opakowanie produktu zostało naprawdę dobrze przemyślane – buteleczka posiada atomizer, dzięki któremu w szybki i wygodny sposób można nałożyć hydrolat na twarz, bez konieczności pocierania skóry wacikiem. Jest to również bardziej higieniczne, gdyż nie trzeba bez potrzeby dotykać cery i przenosić na nią bakterie. Co z jego wydajnością?

Tutaj wszystko zależy od ilości produktu, jaki nakłada się na skórę. Mnie wystarczyły zaledwie 2-3 psiknięcia, by preparat znalazł się na całej twarzy, dlatego też tempo zużywania przeze mnie kosmetyku nie było bardzo szybkie. Jeżeli nakładasz produkt, staraj się go trzymać w dalszej odległości od twarzy, tak, by mgiełka pokryła całą jej powierzchnię. 

Pierwsze, co można zauważyć po zaaplikowaniu hydrolatu na skórę jest przepiękny, różany zapach, który relaksuje. Do działania kosmetyku pielęgnacyjnego nie można mieć żadnych zastrzeżeń – wyrównuje on poziom pH, pozostawia skórę nawilżoną i daje przyjemne uczucie złagodzenia i ukojenia. Po jego nałożeniu i wchłonięciu, cera jest dobrze przygotowana do kolejnych etapów pielęgnacji. 

Podsumowanie

Hydrolat Nature Queen to produkt, z którego w szczególności powinny być zadowolone osoby z suchą, wrażliwą i skłonną do podrażnień cerą. Kosmetyk daje poczucie nawilżenia, a także dokładnego oczyszczania, dzięki czemu skóra jest przygotowana do nałożenia serum oraz kremu. 

Dużym plusem produktu jest naprawdę ładny, kwiatowy zapach, a także wygodne opakowanie z atomizerem, po którego naciśnięciu wydobywa się delikatna mgiełka.  Nie można mieć również zastrzeżeń do wydajności kosmetyku – już dwa psiknięcia wystarczą, by produkt pokrył całą skórę twarzy i dobrze na nią zadziałał.  

Cena hydrolatu różanego Nature Queen nie jest bardzo wysoka, co zdecydowanie jest atutem tego produktu. Jeżeli szukasz kosmetyku pielęgnacyjnego, który ma nie tylko zadowalające działanie i właściwości, ale też ładny zapach i funkcjonalne opakowanie, to spokojnie możesz przetestować hydrolat tego producenta.